Cizre’de biri çocuk 2 kişi yaşamını yitirdi

Cizre’de Garnizon Komutanlığı’na yapılan saldırının ardından gençler ile polisler arasında başlayan şiddetli çatışmalar esnasında 7 yaşındaki Baran Çağlı ile ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede polislerin müdahale edilmesine izin vermediği Mesut Sanrı yaşamını yitirdi.

cizrede-biri-cocuk-2-kisi-yasamini-yitirdi

(İleri Haber) Şırnak’ın Cizre ilçesi Nur Mahallesi’nde gençler ile özel harekat polisleri arasında başlayan çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor. Çatışma sırasında yıkılan bir duvarın altında kaldığı belirtilen 7 yaşındaki Baran Çağlı isimli çocuk yaşamını yitirdi. 28 yaşındaki Mesut Sanrı isimli yurttaş ise ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Hastane giriş ve çıkışını tutan polislerin ağır yaralı olan Sanrı’ya müdahale edilmesine izin vermediği için yaşamını yitirdiği aktarıldı.

ÇOK SAYIDA GÖZALTI VAR

DİHA’da yer alan habere göre Nur Mahallesi’ndeki Hür Dava Partisi üyelerinin gençlere uzun namlulu silahlarla ateş açtığı belirtilirken, gençlerin karşılık vermesi ile Hür Dava Partisi üyesi Maruf Gözüngü’nün yaralandığı bildirildi. Hür Dava Partisi üyeleri, Aşk Tepesi’nde (Gire Evine) bulunan Belediye Kültür Merkezi binasına uzun namlulu silahlarla saldırdı. Olay yerine gelen polislerin ise Kültür Merkezi’nde çalışan birçok yurttaşı yere yatırarak gözaltına aldığı bilgisi verildi.