Direne Direne Kazanacağız!

11011576_10205676555885620_2614547530962760455_n

23.05.2015

Nor Zartonk olarak 18 gündür Kamp Armen´de adalet için nöbetteyiz.

Kamp Armen´de şimdiden halkların kardeşliği, yeni bir yaşam, ortak bir gelecek yolunda önemli bir yol katettik. Kamp Armen´de kurduğumuz kardeşlik ve mücadele ruhu bu sürecin en önemli kazanımıdır. Kamp´ta geçirdiğimiz zaman ve düzenlediğimiz sayısız etkinlik ile halkların birlikte yaşamı ve mücadelesi, bir arada yaşamın sürdürülmesi açısından önemli deneyimler biriktirdik. Bunun sürdürülmesi ve genişletilmesini tarihi sorumluluğumuz olarak görüyoruz!

“Soykırım sürüyor!“ diyerek Kamp Armen´deki yıkımı durdurduğumuzda, adaletin direnmeden, mücadele etmeden elde edilemeyeceğinin bilincindeydik. 18 günlük direnişimiz ve kamuoyu desteği Kamp Armen´in iade edilmesi yönünde yoğun bir baskı oluşturmuş ve iade yolunu açmıştır. Verilen sözlü taahütlere rağmen henüz somut bir adım atılmamış olup Kamp Armen´in esas sahipleri olan Ermeni Halkına iadesi henüz gerçekleşmemiştir. Nor Zartonk olarak, tapu tescili yapılana kadar nöbetimizi sürdüreceğiz.

Elde edilecek kazanım bir lütuf değil mücadelemizin ve dayanışmanın sonucu olacaktır ve yine elde edilecek kazanım soykırımın inkarından vazgeçildiği anlamı taşımayacak ancak daha büyük bir mücadele için bir başlangıç noktası olacaktır. Kamp Armen direnişi kişisel çıkarlara ve siyasal hesaplara alet edilemez. Kamp Armen´deki direnişimiz teslimiyet ve sessizliğin değil dayanışma ve mücadelenin tek çıkar yol olduğunu göstermiştir.

Direne Direne Kazanacağız!

NOR ZARTONK / ՆՈՐ ԶԱՐԹՕՆՔ