Kıyıya Vuran Dalgalar

“Kıyıya Vuran Dalgalar” bir öykü kitabı… Ancak alışılagelen öykü kitaplarından biraz farklı… “Kıyıya Vuran Dalgalar – F Tipi Öyküler”, hapishanelerdeki siyasi tutukluların, dışarıdan gönderilen fotoğraflara yazdıkları öykülerden oluşuyor. Kitabın bir yakasında içerideki siyasi tutuklular varken, bir yakasında da, uzun yıllardır hapishanedeki siyasi tutuklularla dayanışma içinde olan Dışarda Deli Dalgalar inisiyatifi var.

“Kıyıya Vuran Dalgalar”, duvarları aşan bir çift kanat. Sokakların, pazar yerlerinin, iskelelerin, denizlerin ve ormanların üzerinde çırpan… Kanatlanmış ve sokaklara fırlamış öyküleri yazan kalemler ne yazık ki hala hapishanede. Bu nedenle kitabı onların yerine Murathan Mungan imzalıyor; yazarları tutsak olsa da öyküleri, sözcükleri aramıza karışsın diye onların sesi oluyor.

Onları dışarı çıkaramasak da öykülerini çıkardık: Sizi Kıyıya Vuran Dalgalar’la buluşmaya, imza gününe davet ediyoruz. İçerdekilerin sesini duyun, sesinizi bir anlığına da olsa onlarınkine katın diye. Yazarları yerine Murathan Mungan imzalayacak, dileyen kendine alsın kitabı, dileyen okuduktan sonra www.delidalgalar.com’daki binlerce hapishane sakininden birine postalasın.

İletişim:
Sabriye Çiftçi 0532 786 72 15