Nor Zartonk’un 19 Ocak Dönemi Katılacağı Paneller

[ A+ ] /[ A- ]

Nor Zartonklu birçok isim 19 Ocak Hrant Dink anma etkinlikleri kapsamıdan panel ve söyleşilerde konuşmacı olacak. Aşağıda etkinlikler ile ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Hrant Dink Anması

Kadıköy HDK’nin düzenleyeceği etkinlik 20 Ocak Pazar günü saat 18.00’de Kadıköy Kalkedon Meydanı’nda gerçekeleşcek bir sokak etkinliği olacaktır. Etkinlikte Nor Zartonk’tan Kevork Altınkaya ve Sercan Çakaroğlu konuşmacı olacaklar.

Hrant’la Ermeni, Roboski’de Kürt, 2 Temmuz’da Alevi’yiz. Halklarız Biz Kardeşiz!

AKA-DER Sultangazi Şubesi’nin 20 Ocak Pazar günü saat 15.00’de gerçekleştireceği ‘Hrant’la Ermeni, Roboski’de Kürt, 2 Temmuz’da Alevi’yiz. Halklarız Biz Kardeşiz!’ başlıklı panelde Nor Zartonk’tan Misak Harutyunyan konuşmacı olacaktır.

Hrant Dink’in Ardından 6 Yıl

Sosyalist Yeniden Kuruluş’un düzenlediği panel 15 Ocak Salı günü saat 19.00’da Cezayir Toplantı Salonu’nda gerçekleşecek. Hrant Dink cinayetinin ardından geride kalan altı yılın etkileri, dava süreci ve Sevag Balıkçı cinayeti konuşulacak. Panelde Nor Zartonk’tan Alexis Kalk, Pakrat Estukyan, Halit Elçi ve Garo Paylan konuşmacı olarak yer alacaklar.

740840_132931856866740_312215958_o

Hrant’la Ermeni, Roboski’de Kürt, 2 Temmuz’da Alevi’yiz. Halklarız Biz Kardeşiz!

AKA-DER Örnektepe Şube’nin organize edeceği etkinlik 13 Ocak Pazar günü saat 15.00’te başlayacak. Sinevizyon gösteriminin ardından “Hrant’la Ermeni, Roboski’de Kürt, 2 Temmuz’da Alevi’yiz. Halklarız Biz Kardeşiz!” başlıklı söyleşide Nor Zartonk’tan Sercan Çakaroğlu konuşmacı olacak.

Slayt1

Hrant’ın İzinde, Anadoluda Halklar Mücadelesi

AKA-DER Kadıköy Şube’nin organize edeceği etkinlik 13 Ocak Pazar günü saat 15.00’te başlayacak. Sinevizyon gösteriminin ardından “Hrant’ın İzinde, Anadoluda Halklar Mücadelesi” başlıklı söyleşide Nor Zartonk’tan Murat Gözoğlu ve Altan Açıkdilli konuşmacı olacak. Söyleşinin ardından Narot Minasyan, Fırat Alkış, Canberk Ulaş ve Üner Demir’in müzik dinletisi gerçekleşecek. Müzik dinletisinin ardından şair Bedros Dağlıyan’ın şiir dinletisi ve hazırlanan fotoğraf sergisi ile etkinlik sona erecek.

KADIKOY

Anadolu’da Halklar Sorunu ve Hrant Dink Cinayeti

AKA-DER Aydos Şube’nin organize edeceği etkinlik 13 Ocak Pazar günü saat 14.00’de başlayacak. Sinevizyon gösteriminin ardından “Anadolu’da Halklar Sorunu ve Hrant Dink Cinayeti” başlıklı söyleşide Nor Zartonk’tan Sayat Tekir konuşmacı olacak.

AKA-DER Sarıgazi Şube’nin aynı adla organize edeceği bir diğer etkinlik ise 20 Ocak Pazar günü saat 14.00’de başlayacak. Sinevizyon gösteriminin ardından “Anadolu’da Halklar Sorunu ve Hrant Dink Cinayeti” başlıklı söyleşide Nor Zartonk’tan Harutyun Kalaycı konuşmacı olacak.

Hrant Dink ve Düşünsel Mirası

ÖDP Beyoğlu İlçe Örgütü Bomonti Birimi Hrant Dink’in düşünsel mirası üzerine söyleşi gerçekleştiriyor. Etkinlik 11 Ocak Cuma günü saat 19.30′da İstanbul Kenter Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.

ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş’ın açılış konuşmasını yapacağı söyleşinin katılımcıları ise; Sayat Tekir (Nor Zartonk), Masis Kürkçügil, Pakrat Estukyan, Ahmet Hakan, Sırrı Süreyya Önder ve Burhan Sönmez.

Etkinlikte sinevizyon gösteriminin ardından Vova, Bajar ve Bandista ile duduk virtüözü Ertan Tekin de sahne alacak.

ödp

Faşizme İnat Kardeşimsin Hrant

Hrant’sız geçen 6 yılda neler yaşandı…

Hrant Dink bundan yaklaşık 6 yıl önce Genel Yayın Yönetmeni olduğu AGOS gazetesi önünde Ogün Samast isimli bir faşist tarafından öldürüldü. Daha önce yazdığı yazılardan dolayı faşistler ve gericiler tarafından hedef haline getirilen Hrant’a AKP’liler tarafından da sert sözler sarfedilmişti. Cinayetin basit bir ‘milliyetçi’ refleks olmadığı daha sonra ortaya çıkan telefon görüşmeleri ve yazışmalarda kanıtlanırken mahkeme tarafından verilen kararda bu durum kabul edilmeyerek cinayetin işlenmesinde rolü olan isimler serbest bırakıldı. Bizler bu ülkenin kaderi haline bu hukuksuzluklara karşı 6 yıldır Hrant olmaya çağırıyoruz. Kardeşimizi vuranlar kardeşliği de vurdular. Faşizme İnat Kardeşimsin Hrant diyenler kardeşliği, eşitliği ve özgürlüğü bu topraklarda savunmaya devam edecek. Hrant’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında AKP iktidarı tarafından atılmayan adımları Ermeniler başta olmak üzere farklı etnik kimliklere karşı yükseltilen nefret bayrağını konuşmak ve tartışmak için buluşuyoruz. Hrant’ın hedef haline getirildiği süreci kitaplarında anlatan mahkemeleri ve davaları yakından izleyen, yazdıklarından dolayı AKP’nin hedefi haline gelen NEDİM ŞENER ile birlikte Nor Zartonk’tan SAYAT TEKİR’le 6 yılda neyin değiştiğini konuşacağız.

genclikmuhalefeti