Maritsa Küçük için Pazartesi saat 10.00’da Çağlayan Adliyesi’ne!

304197_421307094605433_1499321158_n

BASIN AÇIKLAMASINA ÇAĞRI

MARİTSA KÜÇÜK: NEFRET CİNAYETİ Mİ? AYDINLATIN!

Samatya’da geçen yıl bugünlerde bir dizi yaşlı Ermeni kadına yapılan ve ağır şiddet uygulanan saldırılardan birinde, 28 Aralık günü, 78 yaşındaki Maritsa Küçük dövülerek ve bıçak darbeleriyle öldürülmüştü. 30 Aralık Pazartesi günü, Çağlayan Adliyesi, 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, Maritsa Küçük cinayetinin dördüncü duruşması görülecek.

Cinayet sanığı Murat Nazaryan’ın bir önceki duruşmada yeni anlatımlarıyla üzeri örtülmek istenen gerçekler bir ucundan açığa çıkmaya başladı. Nefret cinayeti olabileceğine ilişkin uyarılarımız giderek daha fazla haklılık kazanıyor.

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Irkçılık ve Ayrımcılığa Karşı Komisyon ve Nor Zartonk olarak, duruşma öncesinde, saat 10:00’da, Çağlayan Adliyesi’nin karşısındaki otopark alanında bir basın açıklaması yapacak, Maritsa Küçük ailesinin avukatı Eren Keskin’in başından bu yana dile getirdiği talepleri kamuoyu ile paylaşacak, bu taleplerin mahkeme tarafından dikkate alınması ve cinayetin ardındaki gerçeklerin aydınlatılması çağrımızı yineleyeceğiz.

Basını ve adaletin yerini bulmasını isteyen herkesi basın açıklamamıza katılmaya davet ediyoruz.

Tarih: 30 Aralık 2013, Pazartesi
Saat: 10:00
Yer: Çağlayan Adliyesi Karşısındaki Otopark Alanı

NOR ZARTONK
ve
İNSAN HAKLARI DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ
IRKÇILIK VE AYRIMCILIĞA KARŞI KOMİSYON