Tayyip ve Bilal Erdoğan’ın 17 Aralık sabahı ses kaydı yayınlandı

bascalan-300x16524 Şubat 16.00 civarında açılan “Başçalan” adlı yeni bir Twitter hesabının 19.00 sularında paylaştığı ses kaydı ile Cemaat-AKP kavgası görünümünde ilerleyen operasyonda yeni bir safhaya girildi. Artık hedef doğrudan Tayyip Erdoğan.

Kim tarafından yayımlandığı ya da doğruluğu/yanlışlığı meçhul olan ses kaydı, bundan önceki kayıtlarda olduğu gibi profesyonelce hazırlanmış ve görüntü yerine de tapeler yerleştirilmiş. Youtube’daki videoda baba oğul Erdoğanlara ait olduğu iddia edilen görüşme, “Başbakan’ın 17 Aralık günü rüşvet paralarını kurtarma çabaları” diye sunuluyor.

Kayıtta 17-18 Aralık tarihlerine dair 5 arama olduğu iddia ediliyor.

“17 Aralık sabahı Ankara’da bulunan Başbakan R.Tayyip Erdoğan, Büyük Yolsuzluk Operasyonu’nun ilk dalgasını haber alır almaz korku ve paniğe kapılır. Bu korku ve paniğin sebebi; nakit olarak farklı aile fertlerine ait adreslerde sakladığı (5 ayrı adres tespit edilmiştir) ihaleler karşılığında işadamlarından topladığı rüşvetlerdir” denilen sunuş yazısında söz konusu rüşvet miktarının 1 Milyar Dolar nakit para; yani 2.2 Katrilyon TL olduğu iddia ediliyor.

Kaydı yayımlayanların iddiasına göre Erdoğan 17 Aralık günü Bilal Erdoğan’ı arayarak “Amcası Mustafa, abisi Burak, eniştesi Berat ile bir araya gelmeleri ve herkesin kendi evinde bulunan paraları bir an önce evden çıkarmaları” yönünde talimat verdi.

Bilal Erdoğan da, bir süre sonra babasını arayarak “paranın büyük bir kısmını Ö.Faruk Kalyoncu’ya, bir kısmını da Mehmet Gür’e vereceklerini” anlattı. Başbakan ise paraların tamamen sıfırlanmasını, ellerindeki tüm parayı çıkarmalarını söyledi.

Bilal Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen ses, teknik takip altında olduğunu düşündüğünü aktarıyor. Tayyip Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen sesin sahibi ise emniyette önlem olarak bir şeyler yapıldığını söylüyor.

(Sendika)