Sevag Balıkçı’nın Davası Bugün

sevag

Evrensel

Batman’da askerlik yaparken bir başka asker tarafından vurularak öldürülen Sevag Balıkçı davasının duruşması bugün görülecek.

Askerlik yaparken vurularak öldürülen Sevag Balıkçı’ya ilişkin davanın duruşması bugün Diyarbakır 2. Hava Taktik Komutanlığı’ndaki Askeri Mahkeme’de görülecek. Kararın verilmesi beklenen duruşma öncesi saat 12.00’da Diyarbakır 2. Hava Taktik Komutanlığı önünde basın açıklaması yapılacak. Nor Zartonk, Diyarbakır’daki sivil toplum örgütleri ve siyasi partileri ziyaret ederek yarın yapılacak olan basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu.

Nor Zartonk, “İntihar, kaza, şaka, yanlışlık, dikkatsizlik! Hepsi kışla cinayetlerine uydurulmuş kılıflar!” başlığıyla bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Tıpkı diğer kışla cinayetlerinde olduğu gibi, Sevag cinayetinde de yetkililer zanlıyı korumak için her yolu denediler” denildi. Açıklamada, “Sevag Balıkçı’yı unutturmamak ve ailesiyle dayanışmak için tüm dostlarımızı 26 Mart Salı günü saat 12.00’de Diyarbakır 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı önüne çağırıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Bianet