Eren Keskin’in evine polis baskını

[ A+ ] /[ A- ]

İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in annesinin evine polis baskını düzenlendi. Baskına tepki gösteren Keskin, “2,5 yıl bir sözler nedeniyle soruşturma açılmış. Salı günü ifade vermeye gideceğim” dedi.

İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in annesi Fatma Sevgi Keskin’in evine polis baskını düzenlendi. Dersim’de bir panelde sarf ettiği sözleri gerekçe gösterilen baskında Keskin’in ifade vermesi gerektiği belirtildi.

Baskın sırasında evde bulunmadığını söyleyen Keskin, polisin daha sonra kendisini aradığını ve ifadesinin olduğunu aktardı. Bu nedenle Salı günü ifade vermeye gideceğini söyleyen Keskin, “Bu saatte eve gitmişler. Bu saatte ifade mi olur? Telefonumu bulup aramışlar. Baskına gerekçe olarak ise 2,5 yıl önce Dersim’de bir panelde sarf ettiğim sözler gösterildi. Panelde hak ihlalleri ile ilgili sözler sarf etmiştim. Bu nedenle soruşturma açılmış. ‘Örgüt propagandası yapmak’ iddiası var. Ben her gün ortadayım, bu saatte bir avukatın evine mi gidilir? O kadar saçma ki. Rahatsız etmek için yapıyorlar. Salı günü ifade vermeye gideceğim” dedi.

Kaynak: Evrensel