Gergerlioğlu, Sincan Cezaevi’ne götürüldü

[ A+ ] /[ A- ]

Polislerin darp ve hakaret ederek gözaltına aldığı Gergerlioğlu, kaldırıldığı hastanede anjiyo oldu. Salih Gergerliolu, babasının ‘adeta bir mizansenle hastaneden kaçırıldığını’ duyurdu. Gergerlioğlu’nun, Sincan Cezaevi’ne götürüldüğü bildirildi

“Çıplak arama” gibi uygulamaları gündeme getirdiği için iktidarın hedefi haline gelen ve bunun üzerine milletvekilliği apar topar düşürülen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, gözaltına alındıktan sonra göğüs ve kalp ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Gergerlioğlu, anjiyo oldu. Gergerlioğlu, anjiyo olduktan sonra yoğun bakım servisine kaldırıldı.

Yoğun bakımda tutulan babası Gergerlioğlu’na ilişkin bilgi veren Salih Gergerlioğlu, Twitter hesabından “Babamı hastaneden adeta bir mizansen uygulayarak kaçırdılar” paylaşımında bulundu.

‘Memleket yaşta hasta mahpuslara döndü’

Gergerlioğlu’nun son durumuyla ilgili bilgi veren avukatı Bişar Abdi Alınak da Gergerlioğlu’nun yüksek tansiyon hastası olduğunu belirtererek, “Doktor sağlık durumunu gözetebilmek için kendisini yoğun bakıma aldı. Yaşadığı olaylardan ötürü çok gergindi ve durmadan susadığını ifade etmeye çalışıyordu. Memleket yine bu yaşta hasta mahpuslara döndü” dedi.

Darp ve küfür

Gergerlioğlu’nun gözaltına alındığı sırada polisler tarafından darp edildiği görüntülere yansımıştı. Avukat Bişar Abdi Alınak, Gergerlioğlu’ya ait darp raporunu da paylaştı. Raporda, “sol baş parmak eklem dış yüzünde yırtık, dirsek içi ve boyunda kızarıklık ve nefes darlığı” gibi doktor gözlemleri yer aldı.

Öte yandan Gergelioğlu, polislerin yumruk atma tehdidinde bulunduğu ve kendisine küfürler ettiğini aktardı.

Sincan Cezaevi’ne götürüldü

Evinde yapılan baskında darp edilerek gözaltına alınan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Sincan Cezaevi’ne gönderildi. HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç’un verdiği bilgiye göre, tedavisi yarıda kesilen Gergerlioğlu, Sincan Cezaevi’ne götürüldü.

Kaynak: Yeni Yaşam