HDP’ye dönük saldırı sonrası Demirtaş’tan ilk açıklama: Failleri tanıyoruz

[ A+ ] /[ A- ]

HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP İzmir İl Binası’na dönük saldırı sonrası ilk açıklamasında, “”Failleri tanıyoruz, amaçlarını biliyoruz” dedi.

Onur Gencer isimli saldırganın HDP İzmir İl Binasına dönük saldırısında parti çalışanı Deniz Poyraz öldürüldü. Muhalefet temsilcileri Poyraz’ın öldürüldüğü saldırıyı kınarken HDP’den yapılan açıklamalarda AKP-MHP iktidarının hedef gösterici diline işaret edildi.

‘Barış arayışından vazgeçmeyeceğiz’

HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘barış arayışından vazgeçmeyeceğiz’ vurgusu yaptı.

“Alçakça katledilen Deniz arkadaşımıza Allah’tan rahmet, ailemize ve halkımıza baş sağlığı diliyorum. Acımız çok büyük ama direncimiz ve umudumuz da çok büyük” diyen Demirtaş, şunları yazdı:

“Failleri tanıyoruz, amaçlarını biliyoruz. O halde öfkeye yenilmeyecek ve demokratik mücadelemizden, barış arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Provokasyonların önüne geçmenin yolu, demokrasi mücadelesini ve dayanışmayı büyütmektir. Tüm bu alçaklıkların hukuk önünde hesabının sorulacağı barış toplumunu ve özgür yarınları hep birlikte sağlayacağız. Hepimizin başı sağ olsun.”

Kaynak: Artı Gerçek