Kadınlardan tacizci erkeklere: “Uykuların kaçsın”

[ A+ ] /[ A- ]

Me Too hareketi büyüyor. Yazar Hasan Ali Toptaş’ın tacizlerinin açıklamasının ardından kadınlar farklı meslek gruplarından erkeklerin de yer aldığı “tacizci, mobbingci erkek” listesi hazırlamaya başladı. Sosyal medyada “Bir kadına daha zarar vereme diye şiddetini ifşa ediyorum” ve “Uykuların kaçsın ben ne zaman ifşa edileceğim diye” diyerek #MeToo etiketi ile tacizleri, şiddet faillerini, şiddet faillerini güçlendirenleri teşhir devam ediyor.

 

 

Sosyal medyada 20’den fazla kadının Hasan Ali Toptaş’ın kendilerini taciz ettiğini ve cinsel saldırıda bulunduğunu açıklamasının ardından, edebiyat dünyasından başka erkeklerin başka kadınları taciz ettiği açıklandı. Sosyal medya kullanıcısı kadınlar, “tacizci, mobbingci erkeklerin” isimlerini not alıp tek bir listede topladı.

 

Kadınlar “Uykularınız kaçsın” diyerek sosyal medyada erkekleri teşhir ediyor

Leyla adlı kullanıcının Hasan Ali Toptaş’ı teşhir etmesiyle beraber #metoo etiketiyle kadınlar birbirinden güç alarak paylaşımlar yapmaya başladı. Bunun üzerine kadınların hikayelerini paylaşabilecekleri bir mail adresi oluşturuldu.

 

İletişim Yayınları: “Abdo ile ilişkiyi sonlandırdık”

Kadınların sosyal medyada başlattığı taciz ifşalarının ardından İletişim Yayınları’ndan da bir açıklama geldi. Bora Abdo tarafından tacize uğrayan yazar Aslı Tohumcu’nun beyanı sonrası Bora Abdo ile yayın ilişkilerini sonlandırdıklarını açıklayan İletişim Yayınları, Pelin Buzluk ve Aslı Tohumcu’nun yanında olduklarını belirtti.

 

Everest Yayınları: “Kadının beyanı esas”

Everest Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Saadet Özen, sosyal medya hesabından, yazarları Hasan Ali Toptaş’ın kadınları taciz ettiğine yönelik açıklamalara ilişkin, “Bana göre kadınların beyanı, mağdurun sesinin duyulması, tacizin, baskının açığa çıkması, konuşulması, sorgulanması için esastır” dedi.

Ardından, Everest Yayınları, bugün yaptığı bir açıklamayla tacizin karşısında olduklarını belirterek artık Hasan Ali Toptaşla çalışmayacaklarını duyurdu.

Me Too hareketi büyüyor: Kadınlar sosyal medyada erkekleri teşhir ediyor

Kadınlar sosyal medyada “Bir kadına daha zarar vereme diye şiddetini ifşa ediyorum” ve “Uykuların kaçsın ben ne zaman ifşa edileceğim diye” diyerek #MeToo etiketi ile tacizleri, şiddet faillerini, şiddet faillerini güçlendirenleri teşhir ediyor.

 

Kaynak : Sendika.org