Kemal Bülbül’den Alevi kurumlarına çağrı: Nöbet başlatalım

[ A+ ] /[ A- ]

HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, Alevi kurumları ve cemevlerine çağrı yaparak ‘Olası saldırı, provokasyonlara karşı cemevlerimizde, derneklerimizde nöbet başlatalım’ dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, suç örgütü lideri Sedat Peker’in cemevilerine saldırı planı yapılacağı mesajını vermesinin ardından “Olası saldırı ve provokasyonlara karşı cemevlerimizde, derneklerimizde nöbet başlatalım” çağrısında bulundu.

Peker sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla Alevilik konusuna neden değindiğine açıklık getirerek, “Derin Mehmet’in adamları tarafından geçmişte Gaziosmanpaşa’daki kahve saldırısından çok daha büyük bir eylem yapılıp, ülkede kaos çıkarma planlarını boşa çıkarabilmek içindir. Planları bir cemevine saldırıdır” iddiasında bulundu.

Peker’in açıklamalarının ardından sosyal medyadan çağrı yapan Bülbül, “Alevi kurumlarımıza, cemevlerimize çağrımızdır. Olası saldırı, provokasyon vb’ne karşı cemevlerimizde, derneklerimizde nöbet başlatalım!” dedi.

Kaynak: Pirha