1915’te Öldürülen Gazeteciler İçin Çağrı

[ A+ ] /[ A- ]

Gazeteciler.com

1915’de öldürülen Ermeni gazetecilerin de “Türkiye’de öldürülen gazeteciler” listelerinde yer alması için meslek örgütlerine çağrıda bulunmak amacıyla yarın bir etkinlik düzenleniyor.

1915’teki tehcir ve katliamlar sırasında yaşamını yitiren Ermeni gazeteciler Surp Haç Tıbrevank’tan Yetişenler Derneği’nin düzenlediği etkinlikle anılacak.

Türkiye’deki gazetecilik meslek örgütlerinin “Öldürülen Gazeteciler” listelerinde yer verilmeyen Ermeni gazeteciler’in unutulmaması için meslek örgütlerine çağrıda bulunmayı amaçlayan dernek, son dönemlerde bu konuda çeşitli yazılar yayınlayan, dosyalar hazırlayan gazetecileri bir araya getiriyor.

1915’de öldürülen Ermeni gazetecilerin de “Türkiye’de öldürülen gazeteciler” listelerinde yer alması için meslek örgütlerine çağrıda bulunmak amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuyla ilgili bilgiler ve günümüz Türkiyesi’nde bu tür bellek çalışmalarının önemi tartışılacak.

Yayıncı ve yazar Ragıp Zarakolu, Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, Gazeteciler.com editörü Bülent Tellan ve Agos gazetesi genel yayın yönetmeni Rober Koptaş’ın katılımı ile gerçekleşecek toplantı 19 Nisan Salı günü (yarın) saat 12.00’de Beyoğlu’ndaki Cezayir Toplantı Salonunda gerçekleşecek.