Gazeteci Erk Acarer Berlin’deki evinde saldırıya uğradı

[ A+ ] /[ A- ]

Bir süredir Almanya’da yaşayan BirGün gazetesi yazarı gazeteci Erk Acarer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, evinde bıçaklı ve yumruklu saldırıya uğradığını duyurdu. Acarer saldırının arkasında AKP-MHP iktidarının olduğunu söyledi.

Acerer daha sonra yaptığı paylaşımda hayati bir riskinin olmadığını ve hastaneye götürüldüğünü belirtti.

Paylaşımda Acarer, “Failleri biliyorum. Asla faşizme teslim olmayacağım. Kimse endişelenmesin bu günler geçecek” diye yazdı.

Acarer, BirGün’e yaptığı açıklamada kendisine yönelik bıçaklı saldırıyı üç kişinin gerçekleştirdiğini söyledi.

“Milletin ailesiyle, değerleriyle ilgili yazmayı bırak, daha kötüsünü yaparız” ifadeleriyle tehdit edildiğini belirten Acarer şunları aktardı:

“Bir saat önce silahlı, bıçaklı üç kişi evime geldiler, yumruklarla tekme tokat saldırdılar. Ne olup bittiğini anlamadan vurmaya başladılar. ‘Milletin ailesiyle, değerleriyle ilgili yazmayı bırak, daha kötüsünü yaparız’ diyerek tehdit ettiler. Şu anda hastanedeyim. Polisler hastanede. İfademi aldılar. Onlara da anlattım. Kafamın sağ tarafında büyük bir şişlik var: Saldırganlar belli. Yazdıklarımdan rahatsız olanlar. Hayati bir riskim yok. Failleri biliyorum. Asla faşizme teslim olmayacağım. Kimse endişelenmesin bu günler de geçecek!”

Saldırı sonrası Deutsche Welle Türkçe sitesine konuşan Acarer organize bir saldırıya maruz kaldığını söyledi. Acarer, “Bu, AKP-MHP faşist iktidarına çıkan bir saldırıdır. Ve burada emir verdikleri taşeron tetikçiler, o faşist yapılar üzerinden bunu gerçekleştirdiler” ifadelerini kullandı.

Erk Acarer, “Ancak bu şekilde bizi korkutabileceklerini düşünüyorlarsa, ki bunu sadece benim üzerimden değil, iktidarın suçlarıyla uğraşan bütün gazeteciler üzerinde defalarca test ettiler, geri adım atan olmadı” diye konuştu.