ÇHD Genel Merkezi : Meslektaşımız Av. Deniz Sürgüt yalnız değildir!

[ A+ ] /[ A- ]

11863496_1018875131490449_6025653778756919206_n1-300x211

Faşizm Saldırmaya Devam Ediyor!

Parlamento devre dışı, kurulmamış ve güvenoyu almamış, seçimle düşürülmüş bir hükümet, tüm demokrasi güçlerine karşı saldırıya devam ediyor.

Seçimi kaybetmiş hükümet, ülkeyi iç savaş koşullarına götürüyor. Arkası Ortadoğu’da Türkiye’nin de katıldığı bir bölgesel savaştır.

Saldırı avukatlara da sıçradı. Özgürlükçü Hukukçular Derneği üyesi Avukat Deniz Sürgüt Şırnak İdil ilçesinde komplotif biçimde gözaltına alınmıştır. Gözaltı süresinde işkence görmüştür. Sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştır.

Devlet güçleri, yasal protesto gösterilerine amansızca saldırmakta, parlamento dışında sokak muhalefetini de bastırmaya çalışmaktadır.

Çağlayan Adliyesi önünde, Deniz Sürgüt’ün işkence ile gözaltına alınmasını ve tutuklanmasını protesto eden ÖHD üyesi avukatlara da polis saldırmıştır.

Meslektaşımız Deniz Sürgüt’ün tutuklanmasını ve protestocu arkadaşlarımıza yapılan polis saldırısı ve biber gazı sıkılmasını şiddetle protesto ediyoruz.

Haksız gözaltıların, baskınların, tutuklama ve infazların takipçisiyiz. Mazlum ülke ve bölge halklarına, her alandan demokrasi güçlerine yapılan her saldırının hukuken hesabı sorulacaktır.

Bu kavga faşizme karşı, bu kavga Hürriyet kavgasıdır!

Çağdaş Hukukçular Derneği
Genel Merkezi