Demirtaş: Edirne Cezaevi son 20 gündür protesto sloganlarıyla inliyor, duyuyor musunuz?

[ A+ ] /[ A- ]

Edirne F Tipi Cezaevi’nde yaklaşık olarak 5 yıldır tutulan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, koronavirüs nedeniyle mahpuslara aile ve avukat sınırlamalarına dair sosyal medya platformu Twitter’dan açıklama yaptı.

Mahpusların 20 gündür cezaevinde eylem yaptığını duyuran Demirtaş “Çeşitli ziyaretler gerçekleştiren muhalefet liderleri, 300 bin nüfuslu cezaevlerini ziyaret etmeyi de düşünür müsünüz acaba?” diye sordu.

Demirtaş’ın tweetleri şöyle:

1- Pandemi nedeniyle cezaevlerinde başlayan aile ve avukat görüş sınırlamaları aynen devam ediyor. Adalet Bakanlığı, krizi fırsata çevirip kısıtlamaları kalıcı hak gaspına dönüştürme gayretinde.

2- Kendimizden çok, diğer mahpuslar için belirtiyorum bunu. Edirne Cezaevi son 20 gündür protesto sloganlarıyla inliyor, duyuyor musunuz?

3- Çeşitli ziyaretler gerçekleştiren muhalefet liderleri, 300 bin nüfuslu cezaevlerini ziyaret etmeyi de düşünür müsünüz acaba?

İktidarı devraldığınızda cezaevleri de size bağlı olacak. Cezaevlerinin halini şimdiden yerinde görmenizde fayda var. Ben yeterince gördüm nitekim.

Kaynak: Artı Gerçek