Faşist Saldırılar Bizi Yıldıramaz!

kamp_armen_4

Basına ve kamuoyuna,

101. gününü geçirdiğimiz Kamp Armen Direnişimiz, duvarlarında Ermeni yetimlerin el izlerini taşıyan, egemenlerin bizlerden zorla aldığı Atlantis uygarlığımızı, Hrant’ın mirası Kamp Armen’i yıkmaya gelen ekipleri durdurmakla başlamıştı. 100 günü aşkın süredir, Kamp Armen’in Ermeni halkına iadesi için mücadele yürütüyoruz, Kamp Armen’i yaşatmak için çaba harcıyoruz ve tüm ülkede süren savaş çığırtkanlığına karşı, burada tamamen barış temelli bir yaşam kuruyoruz.
Tam da bu yaşam, bu mücadele, Kamp Armen’i hukuksuzca Ermeni halkından alan zihniyetin günümüze tezahürünü rahatsız ediyor.

100 gündür taciz ve kışkırtma olarak kendini gösteren Kamp Armen Direnişini sona erdirme çabası, ne yazık ki dün gece fiziksel şiddete evrildi.

Gencecik fidanlar toprağa düşerken biz Kamp Armen demeye utandık, onlar saldırı planları yaptı, saldırdılar!

Direnişimizin 100. gününde 23:30 sularında 8 kişilik eli sopalı bir grup kamp güzergahında bulunan 4 arkadaşımıza saldırmıştır. Arkadaşlarımızdan ikisi darp edilmiş, biri ciddi olarak yaralanmış ve Tuzla Devlet Hastanesi’ne götürülmüştür. Darp raporu ve polis tutanağı ile kayıtlara geçmiş olan bu olay kamuoyu ile ivedilikle paylaşılmıştır. Takip eden saatlerde öncelikle Tuzla sakinleri olmak üzere İstanbul’un dört bir yanından destek çağrımıza cevap gelmesi halkımızın bu konudaki duyarlılığını bir kez daha göstermektedir.

Direnişimize yapılan saldırının amacı aşikardır. Tüm Türkiye halklarının tahayüllündeki yaşamı kurduğumuz Kamp Armen, bir kez daha elimizden alınmak istenmekte ve bu çaba artık kana susamış bir hal almaktadır. Saldırıların geldiği yön, saldırıdan sonra sosyal medyadan haberlerin yalan olduğunu iddia eden ve bizleri provokasyon peşinde olmakla itham eden yandaşlarca ele verilmiştir. Tüm saldırılara, nefrete cevabımız, sadece barıştır!

Biz 100 gündür bu direnişi sürdürürken, sadece ve sadece Türkiyeli halkların desteğine, dayanışmasına güvendik, onlarla güçlü kaldık. Başta Ermeni halkı olmak üzere, tüm Türkiye halklarını direnişimize bir omuz vermeye, faşizmle birlikte mücadele etmeye, geleceğe daha güzel bir dünya bırakma umudumuza güç katmaya çağırıyoruz! Direnişimiz kamp iade edilinceye kadar kararlılıkla sürecektir.

NOR ZARTONK / ՆՈՐ ԶԱՐԹՕՆՔ