Nor Radyo’da Yunanca Programlar Başarıyla Devam Ediyor

[ A+ ] /[ A- ]

İstanbulRumAzinligi.com

Nor Radyo başta Türkiyeli Ermeniler olmak üzere Anadolu coğrafyasında yasayan tüm halkların kendilerini özgürce ifade edebilecekleri ve kültürlerini paylaşabilecekleri bir internet radyosu projesidir.

Nor Radyo, çok kültürlülüğün ve bir arada yaşamın sesidir. Bu bağlamda milliyetçiliğe, her türlü, ırksal, etnik, cinsel ayrımcılığa karşı barış, özgürlük, eşitlik ve kardeşlikten yana tavır alır.

Bu ortak paydaları paylaşan ve kültürel zenginliğini paylaşmak isteyen tüm dostlar bu özgür platforma davetlidir.

Nor Radyo’da Meeko Vasiliadis’in sunduğu “İstanbul’dan gelen sesler” adlı Yunanca programlar da yayınlanmaktadır. Salı ve Perşembe günleri saat 19:30-21:00 arası yayınlanan programı NOR Radyo’nun web sitesinden dinlemek için TIKLAYINIZ

Ο αχός της Πόλης (O ahos tis Polis =İstanbul’dan gelen sesler)
Salı ve Perşembe Günleri 19:30-21:00 Arası Nor Radyo’da
Hazırlayan ve Sunan: Meeko Vasiliadis
Dili: Rumca
e-mail: minas@norradyo.com

O ahos tis Polis (İstanbul’dan gelen sesler) programının esas amacı, dinleyiciyi, Anadolu’da doğup büyüdüğü şekliyle, Hellen kültürüne aşina kılmak. Bunu başarmak için, programın içeriğini, Yunan mitolojisi ve edebiyatından seçmeler oluşturacak, bunun dışında dinleyiciye kısa, özellikle yerel haberler verilecek, röportajlarda ve konuklarla yapılacak sohbet esnasında ortaya çıkacak yeni fikir ve düşünceler dinleyicilerle paylaşılacaktır…

Η εκπομπή “Ο αχός της Πόλης” αποσκοπεί κυρίως στο να μεταφέρει στους ακροατές της την ελληνική κουλτούρα όπως αυτή αναπτύχθηκε και αναπτύσσεται στο μικρασιατικό χώρο, αλλά και να διασκεδάσει. Το πρόγραμμα περιέχει διηγήσεις κειμένων της μυθολογίας και ελληνικής λογοτεχνίας, αναλαμβάνει να ενημερώσει τους ακροατές με εκφώνηση τοπικών κυρίως ειδήσεων και προσπαθεί να μοιράζεται μαζί σας κάθε νέα σκέψη που συναντά μέσα από συνεντεύξεις ή κουβεντούλα με τους καλεσμένους.